2014 lise taban puanları

Bütün anneler çocuklarının bu sbs’ye girmesi ve başarması için elinden gelen bütün şartları zorlamakta ve bunun için uğraşmakta hatta yüksek bedeller ödeyerek çocuklarını özel dershanelere göndermektedirler. Bazı anne babalar önlemelerini önceden alıp çocuklarını özel okullara veya özel hocalara göndererek çocuklarının hayat temellerini arttırmakta ve bu sınavda başarılı olmalarını sağlamaktadırlar. Özellikle kız çocukları için kız meslek liselerini kazandırmak için çok istekli olan anne babalarda mevcuttur.

Bakanlığın yaptığı tüm sınavlar içinde bu sınav çok önemli bir sınavıdır. Bu sınav uzun senelerdir icra edilmekte ve bir çok öğrenci hayatındaki ilk adımı bu sbs sınavıyla atmaya çalışmaktadır. Bugünlerde orta okul mezunlarının yüzde seksen beşi bu sınava girmektedir.

Bütün bunların yanında her sene yeni okullar açılmaktadır. Bununla birlikte her sene sınavla girilen okulların sbs taban puanları değişmektedir. Bu 2014 lise taban puanları  öğrenebileceğiniz birçok site var. Bize göre bu sbs taban puanlarını tüm okullara göre öğrenebileceğiniz en iyi web sitelerden biri de http://www.butunsinavlar.com/lise-taban-puanlari.htm adresidir.

Bu web sitesin de ayrıca tüm liselerin tek tek puanlarını , kontenjanlarını, hangi alanda eğitim verdiğini de bulabilirsiniz. Tüm lise hazırlık talebelerine başarılar diliyoruz. Umarızki her talebe istediği yeri kazanır ve hayatını ona göre tasarlar.